Левски надви Локомотив Пловдив в приятелски двубой на “Герена”
"Сините" спечелиха с гол на Билал Бари, Боби Цонев получи червен картон

Левски спечели с 1:0 контролата си срещу Локомотив Пловдив, която се игра днес от 10:30 часа на “Виваком Арена – Георги Аспарухов”. Разликата в приятелския двубой направи Билал Бари в 6-ата минута. Малко след това Борислав Цонев пък бе изгонен с директен червен картон.

Гостите имаха добра възможност да открият в 4-ата минута, но Димитър Илиев стреля неточно от фаул.

Две по-късно „сините“ поведоха. Боби Цонев получи отляво в наказателното поле, след което с прецизен пас намери влизащия на скорост Билал Бари, който прати в мрежата на „смърфовете“ – 1:0.

В 12-ата минута Микулич опази суха мрежа след опасен удар в долния ляв ъгъл на Салинас.

Борислав Цонев имаше претенции за дузпа в 13-ата, но реферът Васимир Ел Хатиб видя симулация в ситуацията и тръгна да показва жълт картон, футболистът на Левски го бутна, заради което получи директен червен картон и бе изгонен. Все пак заради приятелския характер на двубоя на негово място в игра се появи Антоан Стоянов.

Мартин Петков направи грандиозен пропуск в 38-ата минута, когато след пас на Здравко Димитров не успя да насочи от десетина метра към вратата на пловдивчани.

След почивката в игра за Левски се появи каращият проби бранител Кириакос Таусанис.

В 73-ата минута феновете на „сините“ пък аплодираха Валери Божинов, който също се появи в игра.

Именно ветеранът бе в основата на добра атака на Левски в 80-ата минута, която обаче завърши с неточен удар на Илия Димитров.

Левски – Локомотив Пловдив 1:0
1:0 Билал Бари (6)

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Борислав Цонев, Марин Петков, Билал Бари (Пламен Андреев, Томислав Папазов, Денис Динев,  Антоан Стоянов,  Петър Войнов,  Димитър Андонов, Кириакос Таусанис, Любомир Тодоров, Александър Асенов, Симеон Василев, Илия Димитров, Валери Божинов)

ЛОКОМОТИВ ПД: Илко Пиргов, Емил Янчев, Мартин Паскалев, Николас Бареза, Николай Николаев, Петър Витанов, Айвън Ангелов, Конър Раун, Лукас Салинас, Георги Мадродиев, Димитър Илиев