"Сините" надвиха с 5:0 "болярите" на "Герена"

Левски надви с 5:0 Етър (Велико Търново) в последната си лятна контрола преди началото на сезона. Мачът на “Герена” премина при по-скоро скучно първо полувреме, но след почивката дойдоха всички голове във вратата на “болярите”.

Новата звезда на “сините” Роналдо отбеляза нови два гола с екипа на столичани и видимо се намира в отлична форма преди началото на кампанията.

В 6-та минута Левски беше много близо до гол, след като Филип Кръстев изведе Марин Петков в наказателното поле, а флангонвият футболист опита да преодолее вратаря Станислав Нисторов с едно докосване с левия крак, но ударът профуча покрай дясната греда.

След половин час игра Етър можеше да изненада домакините, но Николай Михайлов спаси великолепно изстрел на Живко Петков, който шутира от воле отляво в наказателното поле.

В 35-ата минута отново Петков обстрелваше вратата на Левски. Този път нападателят шутира директно от пряк свободен удар, а Михайлов бе заел добра позиция и изби над вратата.

Левски прегази Етър за едно полувреме преди началото на сезона 1

Десет минути след старта на втората част Андриан Краев комбинира с Кръстев, след което топката попадна у Уелтън, който стреля, но неточно.

Все пак Левски откри резултата в 58-ата минута. Новото попълнение Роналдо пое топката от своята половина и проби през центъра, след което комбинира с Уелтън вляво. Бразилецът напредна добре, влезе в наказателното поле, преодоля технично двама играчи на Етър и стреля, като топката се отби и прехвърли Нисторов за 1:0.

Левски прегази Етър за едно полувреме преди началото на сезона 2

Само шест минути по-късно “сините” удвоиха аванса си. Кръстев подаде на левия фланг към Уелтън, който проби в наказателното поле и пусна пас към границата на вратарското поле, където Стефанов се размина с топката, но зад него Роналдо беше безпощаден за 2:0.

20 минути преди края преднината на Левски стана класическа. Уелтън отново проби отляво и опита удар, който бе блокиран. Топката стигна до Роналдо отдясно в наказателното и от воле реализира втория си гол в мача – 3:0.

Резултатът се покачи до 4:0 чрез Билал Бари в 82-та минута след като той засече ниско центриране на Стефанов отляво. Крайното 5:0 дойде в добавеното време на мача, а автор на попадението беше отново Бари.