Левски приключи контролите с равенство срещу кипърски гранд
Приятелската среща между "сините" и АПОЕЛ бе белязана от много нерви и червени картони.

В четвъртата си и последна контролна среща от летния подготвителен лагер Левски завърши наравно 0:0 срещу кипърския вицешампион АПОЕЛ Никозия в мач, състоял се на стадиона в Правец.

Спарингът между двата тима се забави с около 20 минути, тъй като се изля обилен дъжд, който наложи по-късното стартиране на проверката.

Най-чистото положение за отбелязване на попадение дойде в 35-ата минута, когато обаче след удар на Исам Чебаке коженото кълбо се спря в напречната греда на вратата, пазена от Пламен Андреев.

Секунди по-късно пък се разиграха неприятни сцени по трибуните, като част от феновете на Левски издаваха расистки звуци, които бяха насочени към играчите на АПОЕЛ.

Наложи се главният съдия да разговаря с треньорите на двата тима, а любимецът на “синя” България – Валери Божинов, отиде да успокои привържениците и ги помоли да прекратят незабавно с въпросните скандирания.

През второто полувреме отново липсваха сериозни голови възможности пред двете врати и така логично двата тима не успяха да “счупят” нулите на таблото.

С два добри удара от далечна дистанция се отчете талантливият Марин Петков, които обаче преминаха в близост до вратата на противниковия отбор.

Иначе в 62-ата минута се стигна до грубо нарушение в краката на Уелтън от футболист на АПОЕЛ. Последва червен картон за въпросния играч – Матео Сушич, а наставникът на кипърския гранд Рикардо Са Пинто реагира много остро на отсъждането и също бе санкциониран с червен цвят на картона.

Последваха разправии между двата щаба, но без да има сериозни ексцесии и срещата бе подновена, а играч влезе на мястото на Сушич и двата тима доиграха мача с 11 души.

По този начин Левски завършва лятната си подготовка с три победи и едно равенство.

Следващата събота е и първият сблъсък на възпитаниците на Николай Костов за новия сезон в efbet Лига, като те ще премерят сили с ЦСКА 1948.

Снимка: starphoto.bg

Левски: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик- Габриел Галчев, 50. Кристин Димитров, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков – 8. Андриан Краев (к), 27. Асен Митков – 7. Роналдо, 11. Джевад Ел Джемили, 17. Уелтън – 9. Рикардиньо

Старши треньор: Николай Костов

Апоел Никозия: 27. Вид Белец – 16. Матео Сушич, 5. Лаша Двали, 15. Хосе Анхел Креспо, 14. Исам Чебаке – 70. Георги Костадинов, 20. Далсио – 28. Янис Фетфацидис, 44. Кингсли Сарфо, 9. Уилсън Едуардо – 11. Георги Квилитая (к)

Старши треньор: Рикардо Са Пинто