Левски пропусна да удари Апоел БШ в Израел, греда за “сините” в края
Футболистите на Николай Костов трябва да съжаляват за крайното - 0:0.

Апоел Беер Шева и Левски не успяха да излъчат победител в първия мач помежду си от третия квалификационен кръг в третия по сила европейски клубен турнир Лигата на конференциите.

Двата тима, които се изправиха един срещу друг на стадион “Търнър”, не успяха да “счупят” нулите на таблото – 0:0.

Гостите от София обаче може да съжаляват много повече от съперника си за този резултат, тъй като имаха немалък брой възможности за отбелязване на гол през първото полувреме, както и през втората част.

През първите 45 минути с пропуски за “сините” се отчетоха бразилците Рикардиньо и Уелтън, които въпреки че не успяха да дадат аванс в резултата на Левски във въпросните ситуации, изиграха солиден мач.

В началото на второто полувреме Роналдо получи страхотен шанс да изведе вековниците напред, но Офир Марциано парира изстрела.

Рикардиньо пък пробва късмета си и опита да се реваншира за пропуска си от по-рано с опасен шут в 80-ата минута, който обаче премина покрай гредата на домакините.

Най-чистото положение за родния представител в евротурнирите дойде в добавеното време на срещата, когато Ивелин Попов с удар от дистанция бе много близо до гола, но кълбото се отби в гредата.

За Апоел Беер Шева се откри нелоша възможност още в 3-ата минута, когато Пламен Андреев се справи. Футболистите на Елианив Барда имаха и няколко опасни възможности в края на второто полувреме, но ситуациите им бяха далеч по-малко от тези, които създадоха футболистите в син екип.

Снимка: startphoto.bg

Апоел Беер Шева: 1. Офир Марциано, 4. Мигел Витор, 5. Ияд Абу Абаид, 8. Рой Гордана, 9. Патрик Климала, 19. Шай Елиас, 22. Елдер Лопеш, 23. Кристофер Петершон, 24. Гай Бадаш, 33. Константин Паун, 35. Мариано Барейро

Резерви: 36. Джонатан Шани, 55. Нив Елиаси, 3. Харел Шарам, 10. Томер Хемед, 11. Сагив Йехезкел, 15. Илай Мадмон, 16. Амир Ганаш, 17. Алон Тургеман, 18. Ейтан Тиби, 27. Йоан Стоянов, 28. Антонио Сефер

Старши треньор: Елианив Барда

Левски: 1. Пламен Андреев, 88. Марин Петков, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 27. Асен Митков, 37. Дарлан, 7. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 10. Ивелин Попов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 97. Асими Фадига

Старши треньор: Николай Костов