Левски завърши лагера си в Дубай с категорична победа
"Сините" не срещнаха трудности с Гълф Юнайтед, Ван дер Каап блесна с два гола.

Тимът на Левски завърши зимния си подготвителен лагер в Дубай с убедителна победа с 4:0 над Гълф Юнайтед.

Първото попадение за “сините” реализира централният защитник Келиан ван дер Каап още в 8-ата минута, когато нидерландецът се оказа най-съобразителен в наказателното поле на съперника и бе точен.

В 54-ата минута преднината на столичния гранд бе удвоена, а Ван дер Каап отново изненадващо се превърна в реализатор за Левски, като този път бранителят се възползва отлично от свалена с глава топка от Рикардиньо.

Класическият резултат – 3:0, бе оформен от бразилския флангови нападател Уелтън, който също записа името си след голмайсторите в 62-ата минута.

Финалното – 4:0, пък стана факт в 82-ата минута, когато талантливият стрелец Мартин Петков бе точен след асистенция на Рикардиньо.

Любопитно е, че в състава на Гълф Юнайтед  личеше името на бившата звезда на Арсенал и Манчестър Сити Бакари Саня, който има над 60 мача и за националния отбор на Франция. Друга интересна подробност е, че наставник на тима е бившият защитник на Нюкасъл Стив Тейлър.

Така Левски завърши лагера си в Дубай с четири победи и едно поражение. “Сините” надделяха над Ал Насър Дубай, победиха на два пъти ФК Рига и се наложиха над Гълф Юнайтед.

Загубата дойде от Ал Кувейт след обрат, а предпоследната проверка, която бе срещу шампионът на Малайзия Джохор, бе прекратена.

За футболистите на Станимир Стоилов предстои още един спаринг, но вече на родна земя, който ще е срещу Септември София.

След него се подновява и сезонът в родната efbet Лига. Левски стартира кампанията с двубой срещу Черно море, който ще се играе на стадион “Ивайло” във Велико Търново.

Левски – Гълф Юнайтед (4:0)

1:0 Келиан ван дер Каап (8′)

2:0 Келиан ван дер Каап (54′)

3:0 Уелтон (62′)

4:0 Марин Петков (82′)

Състави:

Левски: 13. Николай Михайлов – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 20. Асен Чандъров, 88. Марин Петков – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Вендерсон Цунами, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов

Старши треньор: Станимир Стоилов

Гълф Юнайтед: 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Саня

Резерви: 27. Хосеинифар, 16. Анам, 66. Масуд, 8. Модуба, 10. Лиомбе, 12. Ортиз, 13. Фру, 22. Бобай, 99. Ясир, 14. Шбееб