Лийдс разби Нюкасъл в зрелищен мач със 7 гола
Новакът във Висшата лига спечели с 5:2 домакинството си

Новакът във Висшата лига Лийдс постигна изразителен успех с 5:2 над Нюкасъл.

Тимът на Марсело Биела загуби последните си два мача в шампионата, но днес отново показа голова мощ и пречупи Нюкасъл в зрелищен двубой.

Гостите първи стигнаха до гола в 26-ата минута, когато Джефри Хендрик реализира.

Патрик Бамфорд изравни десет минути преди почивката, а през втората част домакините стигнаха до пълен обрат. В 61-ата Родриго даде аванс на Лийдс, но четири по-късно Кларк изравни.

В последния четвърт час домакините вкараха три безответни гола и се поздравиха заслужено с успеха. Стюарт Далас покачи на 3:2 в 77-ата, след което с гол се отчетоха Алиоски (85) и Харисън (88).

Лийдс има в актива си 17 точки и е на 13-ото място, с толкова е и Нюкасъл, но с по-лоша голова разлика и позиция по-надолу.