Ливърпул излезе първи в класирането след успех на “Молиню”
"Червените" със заявка за титлата след нова победа!

Един от претендентите за титлата във Висшата лига през настоящия сезон – Ливърпул, продължи победния си рейд и записа четвърти пореден успех в първенството.

Този път възпитаниците на Юрген Клоп се наложиха над Уулвърхемптън като гости на “Молиню” с 3:1 в първия мач от петия кръг на Премиър лийг.

По този начин във временното класиране мърсисайдци заемат вече първото място с 13 точки, а “вълците” са на 15-ата позиция с едва 3 пункта.

Хий-Чан Хуан откри резултата още в 7-ата минута за Уулвс, но Коди Гакпо върна равенството на таблото в 55-ата минута.

5 минути преди края на редовното време пък Андрю Робъртсън се превърна в герой за гостите, след като се възползва по най-добрия начин от голов пас на Мохамед Салах и хвърли публиката на “червените” в екстаз.

В добавеното време на срещата пък се стигна до нов гол, а неговият автор този път бе Харви Елиът с хубав шут от дистанция. Попадението обаче се отклони във футболист на домакините и бе записано като автогол.

В следващия кръг от Висшата лига Ливърпул ще премери сили с Уест Хем, докато Уулвърхемптън ще играе с Лутън.

1:0 Хий-Чан Хуан (7′)

1:1 Коди Гакпо (55′)

1:2 Андрю Робъртсън (85′)

1:3 автогол (90’+1′)

Стартови състави на двата тима:

Уулвърхемптън: 1. Жосе Са, 3. Райън Аит Нури, 15. Крейг Доусън, 23. Макс Килман, 22. Нелсън Семедо, 7. Педро Нето, 5. Марио Лемина, 8. Жоао Гомес, 11. Хуан Хи-Чан , 27. Жан-Рикне Белегард, Матеус Куня

Мениджър: Гари О’Нийл

Ливърпул: 1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 2. Джо Гомез, 32. Жоел Матип, 78. Джарел Куанса, 10. Алексис Мак Алистър, 17. Къртис Джоунс, 8. Доминик Собослай, 20. Диого Жота, 18. Коди Гакпо, 11. Мохамед Салах

Мениджър: Юрген Клоп