Локо (Г. Оряховица) повали Ботев, очаква дуел с Лудогорeц
"Железничарите" вкраха три за час игра

Третодивизионният Локомотив (Горна Оряховица) стана автор на най-впечатляващото представяне от програмата на 1/16-финалите в турнира за Купата на България, елиминирайки елитния Ботев (Враца) с 3:2.

“Железничарите” нанесоха съкрушителния си удар, като за час игра се сдоби с повече от убедителната преднина от три гола.

Али Ахмед постави началото на головия празник в Горна Оряховица след осем минути игра, а малко преди почивката Георги Колев удвои преднината на Локомотив, засичайки центриране отляво на Димо Атанасов.

Между двете полувремена привържениците на домакините отпразнуваха развоя на срещата със зрелищна заря.

Четвърт час след подновяването на играта Красимир Гавазов покачи на 3:0 с находичва добавка след коварен изстрел на Атанасов.

Силите на гостите пък стигнаха само за двете попадения, дело на Юлиан Ненов и Красимир Тодоров.

В следващия кръг Локомотив ще гостува на шампиона Лудогорец.

Любопитно е да се отбележи, че именно съставът от Горна Оряховица отстрани Орлите в турнира през 2015 година.