Локо Пд гледа към 1/8-финалите за Купата след зрелищен мач с Добруджа
"Смърфовете" продължават към следващата фаза, след като се наложиха трудно над "жълто-зелените".

Отборите на Добруджа и Локомотив Пловдив поставиха началото на програмата от 1/16-финалите в турнира за Sesame Купа на България.

“Смърфовете” продължават към фазата на 1/8-финалите в надпреварата, след като надделяха над своя съперник с 4:3 в интригуващ сблъсък, състоял се на стадион “Дружба”.

Още в 7-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като в наказателното поле Димитър Пиргов надскочи Кристиян Пешов и с глава прати топката във вратата на гостите от Пловдив.

Ситуацията за Добруджа обаче стана доста сложна в 17-ата минута, защото отборът остана в намален състав след директен червен картон на Светослав Николов.

В 41-ата минута “черно-белите” възстановиха равенството с гол на Бабакар Дион, а пълният обрат дойде в началото на второто полувреме – 47-ата минута, когато Георги Каракашев се разписа.

В 89-ата минута обаче Андриан Димитров изравни резултата и прати домакинската публика в екстаз, а така и мачът влезе в продължения.

Локомотив обаче излезе като краен победител, тъй като първо в 98-ата минута Бабакар Дион реализира нов гол, а Георги Минчев  в 111-ата минута бе точен от дузпа.

Любопитно е, че по време на продълженията Димитър Пиргов нацели греда след изстрел с глава, а в 120-ата минута Шериф Осман също записа името си сред голмайсторите.

Добруджа – Локомотив Пловдив (3:4)

1:0 Димитър Пиргов (7′)

Червен картон: Светослав Николов Д (17′)

1:1 Бабакар Дион (41′)

1:2 Георги Каракашев (47′)

2:2 Андриан Димитров (89′)

2:3 Бабакар Дион (98′)

2:4 Георги Минчев (111′) (дузпа)