Локо (Пд) секна устрема на Загорец с обрат, “вдъхновен” от рефер
Локомотив (Пловдив) сътвори пълен обрат в Нова Загора с помощта на услужлив съдия, Пламен Иванов с нов хеттрик

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) започна защитата на трофея си, надделявайки с 4:3 след продължения над всеотдаен Загорец в мач от 1/16-финалите, опорочен от скандалния рефер Валентин Станчев.

Храбрият тим на Мирослав Миндев устоя на два тежки удара върху своята кауза, след като още в първите минути на дуела опитният страж Евгени Караманов и един от основните офанзивни играчи – Георги Йорданов, трябваше да бъдат заменени принудително съответно от Иван Стоянов и Пламен Иванов.

Локомотив опита да застраши вратата на домакините, като като коварен шут Димитър Илиев затрудни Стоянов, а друг негов удар премина на сантиметри над гредата.

Загорец обаче отвърна подобаващо на хвърлената ръкавица и след умела комбинация изстрел на Денислав Атанасов беше блокиран от Лукас Масоеро, макар че офанзивният играч на домакините можеше да потърси продължение към непокрит свой съотборник.

След последвалия ъглов удар новозагорци откриха чрез виртуозно изпълнение на топ-стрелеца в Югоизточната Трета лига Пламен Иванов.

Бившият национал Иван Стоянов пласира изкушаващо центриране, а Иванов насочи топката над Илко Пиргов с ювелирен завършващ удар с глава.

Само четири минути по-късно реферът Станчев развали усещането за футболен празник, след като без никакво колебание или дори консултация с асистента си отсъди дузпа, след като топката срещна ръката на Коста Янев след удар на Кристиан Илич, като бившият халф на ЦСКА и националния отбор беше позициониран в близост до линията на наказателното поле.

Смущаващото в случая бе категоричността в действията на арбитъра, имайки предвид позицията му, от която е невъзможно да се вземе безусловно решение – такова, до каквото трудно би могло да се стигне и след няколко телевизионни повторения.

Отсъждането на Станчев определено разстрои организацията на Загорец, като в 30-ата минута домакините си вкараха куриозен автогол – след центриране Добромир Димитров опита да изчисти с глава, топката рикошира в гърба на Явор Иванов и описа траектория, която не остави шансове за стража Стоянов и застаналия под гредата Янев.

През второто полувреме очаквано Локомотив бе по-активният отбор, като близо до гола бяха последователно появилият се в игра през втората част Кенан Муслимович, Масоеро и друга резерва – Георги Минчев.

Когато обаче пловдивчани вече бяха в очакване на последния съдийски сигнал на Станчев, Загорец изригна.

Бомбен шут от 25 метра на Милен Митев срещна напречната греда, топката тупна на голлинията и се върна в игралното поле, а отлично пласираният Пламен Иванов за пореден демонстрира удивителния си голов нюх – 2:2!

В продълженията физическите сили на домакините се изчерпаха и гостите по-лесно стигаха в близост до вратата на Стоянов. Дори и в тази ситуация реферът Станчев продължи с “малките подаръчета” за Локо, които допълнително усложняваха положението на Загорец.

Така се стигна до 99-ата минута, когато изтощените бранители в зелени екипи не успяха да изчистят топката, а Парвиз Умарбаев бе точен с удар с левия крак.

И стражът Стоянов получи травма в лакътя, но остана на терена, а в 111-ата минута Муслимович направи резултата 2:4 с далечен шут.

И тази развръзка обаче не бе в състояние да убие бойния дух на домакините. Три минути по-късно Явор Иванов бе задържан в наказателното поле от Кристиан Гомис, а Пламен Иванов оформи впечатляващия си хеттрик при отсъдената дузпа – 3:4.

ЗАГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ (ПД) 3:4 (2:2, 1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Пламен Иванов (20), 1:1 Димитър Илиев (24-дузпа), 1:2 Явор Иванов (30-автогол), 2:2 Пламен Иванов (87), 2:3 Парвиз Умарбаев (99), 2:4 Кенан Муслимовч (110), 3:4 Пламен Иванов(115 д)

ЗАГОРЕЦ: Евгени Караманов, Георги Георгиев, Денислав Атанасов, Димитър Видев, Добромир Димитров, Ивелин Иванов, Коста Янев, Иван Иванов, Милен Митев, Явор Иванов, Николай Янков;

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Валентино Пулиезе, Петър Витанов, Момчил Цветанов, Филип Михалевич, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен;