Локо (Пловдив) премина през ЦСКА 1948 и е на полуфинал за Купата

„Смърфовете“ надделяха с 2:0 в първия ¼ финал от турнира за Купата на България. Резултатът откри Димитър Илиев, след хладнокръвно изпълнение на дузпа в 41-тата минута. В 65-тата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко. Димо Атанасов бе изгонен за втори жълт картон, след като задържа откъсващия се Димитър Илиев. Две минути по-късно Бирсент Карагерен се разписа за крайното 2:0.

Още в 6-тата минута Локомотив създаде страхотно голово положение. Лукас Масоеро стреля с глава в лявата греда. Последва разбъркване и топката отново достигна до Масоеро, но този път нацели напречната греда. Пропускът му спокойно може да вземе приза за „пропуск на сезона“.

В 9-тата Диниш Алмейда отправи много силен удар, който премина покрай дясната греда на вратата пазена Наумов.

В следващите минути гостите поизравниха играта, но до опасни ситуации не се стигна.

В 41-тата минута резултатът бе открит. Димо Атанасов спря центриране, към наказателното поле на ЦСКА 1948, с ръка и арбитърът отсъди единадесет метров наказателен удар. Митко Илиев без проблем реализира в обратния ъгъл на Наумов.

В началото на втората част, само за 3 минути, двама от защитниците на „смърфовете“ си изкараха жълти картони. Първи бе предупреден Дейвид Малембана, след като наруши правилата срещу Васил Шопов. Масоеро пък бе декориран за опасно влизане в краката на нападателя Гущеров.

В 65-тата минута Димо Атанасов бе изгонен. Крайният защитник на ЦСКА 1948 бе преминат от Димитър Илиев, задържа го за фланелката и получи втори жълт картон. Първото му официално предупреждение дойде, след отсъдената дузпа. 60 секунди по-късно Йосип Томашевич преодоля защитник и отправи мощен удар, спасен от Даниел Наумов. В следващата минута „черно-белите“ вкараха втори гол. Карагерен стреля от границата на наказателното поле с левия крак и насочи неспасяемо топката към долния десен ъгъл на вратата.

В 73-тата Наумов отново направи хубаво спасяване, след опасен шут на Момчил Цветанов.

В 76-тата минута капитанът на Локомотив Димитър Илев бе оставен необезпокояван в наказателното поле. Наумов отново показа класата си и улови топката.