Локомотив (Пловдив) победи и във Велико Търново
Осма поредна победа за Локомотив (Пловдив), които окупираха еднолично челото в таблицата

Локомотив Пловдив записа осма поредна победа в efbet Лига след минимален успех с 1:0 срещу Етър в мач от деветия кръг. Единственото попадение падна в седмата минута на добавеното време на първата част, а негов автор беше Евандро.

Шест минути по-късно Георги Минчев бе изведен 1:1 с Мариян Иванов. Първоначално Ивайло Ненков даде само жълт картон на защитника, но след намесата на ВАР капитанът на Етър получи директен червен картон.

В седмата минута на добавеното време на първата част. Джовани получи дълъг пас и подаде към Илиев, който технично продължи топката с пета към Евандро. Той с красив удар от границата на наказателното поле даде преднина на “железничарите”.

14 минути по-късно Локомотив Пловдив вкара втори гол. Джовани стреля, но неговият удар беше блокиран. Топката попадна в Дион, който хладнокръвно завърши. След намесата на ВАР, попадението беше отменено заради засада.