Попадението за "червено-черните" реализира Карлос Франса в 50-ата минута

Локомотив София триумфира в “малкото столично дерби” срещу Славия за удоволствие на домакинските привърженици. Двата отбора завършиха при резултат 1:0 за “железничарите” във втората среща от 24-ия кръг на efbet Лига.

През първата част свидетелите на стадиона в квартал “Надежда” не станаха свидетели на голове, но след почивката интензитета се вдигна. В 50-ата минута Тони Тасев реализира попадение за Славия, но то не бе признато след намесата на ВАР, заради нарушение при изграждането на нападението. Секунди по-късно домакините удариха, чрез Карлос Франса който успешно оползотвори асистенция на Юлиан Ненов.

С успеха си днес “столичните железничари” събраха 34 точки и са на 9-тото място, като доближават опасно Арда преди утрешното им домакинство на Левски. Славия пък е на 6-то място с 38 точки и именно победителят от утрешната среща между Арда и Левски ще измести “белите”, които пропуснаха невероятната възможност да се изкачат до четвъртата позиция.