Лудогорец с шампионски финал, победи на Герена
Левски остана на 4-а позиция в крайното класиране

Шампионът Лудогорец завърши сезона в Първа лига по възможно най-добрия начин, надделявайки с 1:0 като гост на носителя на Купата на България Левски в последния кръг на първенството.

По този начин Орлите, триумфирали за 11-и пореден път с титлата, взеха частичен реванш за двете загуби от Сините по-рано през сезона.

Сините пък загубиха след осем поредни мача на собствен терен, а отстъпвайки на разградчани Левски финишира на 4-омясто, след като бе изпреварен от Ботев (Пловдив), победил Славия с 2:1.

Лудогорец с шампионски финал, победи на Герена 1

Вдинственият гол в мача беше реализиран малко след средата на първото полувреме след статично положение – Кирил Десподов пласира центриране от свободен удар, а кипърският нападател Пиерос Сотириу се извиси над всички и засече топката с глава.

Бранител на домакините блокира удара, но добре пласираният Сисиньо не остави шансове на Пламен Андреев с находчива добавка.

Реакцията на Сините бе мигновена, като те можеха да изравнят резултата няколко минути по-късно. Илия Стефанов си освободи пространство за удар и шутира от границата на наказателното поле, но Симон Слуга се разтегна в цял ръст и успя да отклони топката в ъглов удар.

Лудогорец с шампионски финал, победи на Герена 2

И след почивката домакините имаха няколко изгодни положения за гол, който обаче така и не беше реализиран и трите точки отпътуваха за Разград.

Близо до попадение беше дори 16-годишният Преслав Бачев, който нанесе точен удар с глава, но в обсега на Слуга.

Преди началото на срещата привържениците на Левски, които за пореден път създадоха празнична атмосфера на стадион “Георги Аспарухов” имаха възможност да се снимат с Купата на България, която беше спечелена преди седмица от тима на Станимир Стоилов след победа с 1:0 във финала срещу ЦСКА София.

Снимки: start-photo.bg

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 0:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Сисиньо (28)

Левски (3-5-2): 1. Пламен Андреев – К – 5. Келиан ван дер Каап, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба – 91. Драган Михайлович (Патрик-Габриел Галчев 70′), 14. Илиян Стефанов, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 6. Цунами – 88. Марин Петков (Радослав Цонев 83′), 19. Билал Бари

Резерви: 99. Йоан Загоров, 4. Иван Горанов, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 34. Преслав Бачев, 39. Кристиян Йовов

Треньор: Станимир Стоилов

Лудогорец (4-2-3-1): 12. Симон Слуга – 4. Сисиньо, 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 6. Шакил Пинас (Георги Терзиев 79′) – 21. Жан Карнинчник, 8. Клод Гонсалвеш – 11. Кирил Десподов – К, 37. Бернард Текпетей, 73. Рик Джонатан – 19. Пиерос Сотириу (Матиас Тисера 79′)

Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 9. Игор Тиаго 10. Матиас Тисера, 50. Цветослав Петров, 64. Доминик Янков, 79. Тихомир Димитров