Лудогорец стартира с победа в контролите в Турция
"Орлите" спечелиха с 2:1 спаринга с Бачка Топола

Лудогорец записа победа с 2:1 над Бачка Топола в първата си контрола на турска земя от подготвителния лагер. Бърнард Текпетей (7;36) отбеляза и двете попадения за разградчани, докато за сърбите точен беше Станойев (37).

Лудогорец започна силно спаринга и в 7-ата минута „орлите“ поведоха в резултата след попадение на Текпетей.

Две по-късно Чибота можеше да удвои, но след негов удар топката премина на сантиметри от дясната греда.

Чибота имаше още един златен шанс да се разпише в 22-ата, но останал сам срещу вратаря на сърбите не успя да го преодолее.

В 30-ата Ренан спаси удар на Томашевич, а малко след това Чибота записа поредния си пропуск в контролата.

Икоко записа втора асистенция в 36-ата минута, а отново голмайстор беше Текпетей.

Сърбите отвърнаха светкавично и минута по-късно намалиха чрез Станойев.

Наставникът на разградчани Валдас Дамбраускас вкара в игра нови 11 играчи в началото на втората част – Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Анисе, Баджи, Десподов, Йорданов, Янков и Митков.

Нивото видимо спадна през вторите 45 минути, като в края на двубоя Лудогорец можеше да запише по-изразителна победа, но стражът на Бачка Топола парира удар с глава на Григоре.

ЛУДОГОРЕЦ – БАЧКА ТОПОЛА 2:1
1:0
Бърнард Текпетей 7
2:0 Бърнард Текпетей 36
2:1 Станойев 37

ЛУДОГОРЕЦ:
33. Ренан, 22. Икоко, 24. Вердон, 32. Са, 58. Д. Илиев, 18. Дяков, 7. Сантана, 37. Текпетей, 95. Каули, 13. Чибота, 28. Кешерю
ЛУДОГОРЕЦ – второ полувреме: Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Анисе, Баджи, Десподов, Йорданов, Янков, Митков