Лудост! Камерун обърна Буркина Фасо от 0:3 и взе бронза на КАН
Дузпи донесоха успеха за камерунците, след като 20 минути преди края губеха с три гола

Камерун бронзовите медали на Купата на Африканските нации след победа, дошла с изпълнение на дузпи срещу Буркина Фасо. „Неукротимите лъвове” изоставаха с 0:3 до 71-ата минута, но успяха да стигнат до 3:3, а при наказателните удари спечелиха с 5:3.

В 24-ата минута Стив Яго откри резултата след асистенция на Иса Каборе, в края на първата част Андре Онана си отбеляза автогол, а четири минути след почивката Бертран Траоре асистира на Джибрил Оутара за 0:3.

След това обаче дойде моментът за Камерун. Първо в 71-ата минута Стефан Бахокен намали. В 85-ата минута резервата Венсан Абубакар се разписа с глава след центриране от корнер, а само две минути по-късно отново Абубакар се разписа за 3:3, след като изпревари вратаря. При попадението стражът Фарид Оуедраого получи тежка травма, но намесата на ВАР не показа нарушение на нападателя на „неукротимите лъвове”.

При дузпите Онана отрази удара на Ибрахим Туре, докато Камерун вкара всичките си пет изпълнения и спечели сребърните медали в турнира.