Мачът за Суперкупата на Аржентина ще се играе в… Абу Даби
Бока Хуниорс и Расинг Клуб ще премерят сили на арабска земя

Комерсиализацията във футбол продължава да разширява територията си.

Аржентинската футболна федерация обяви, че мачът за Суперкупата на страната ще се състои за първи път извън страната.

При това двубоят между Бока Хуониорс и Расинг Клуб, който е предвиден за 20 януари, няма да се състои някъде наблизо, а на всеки по-актуалния Арабски полуострво – в Абу Даби.

Федерацията допълни, че заедно със Спортния съвет на Абу Даби са подписали сделка за четиригодишно сътрудничество през юни 2022 година, като тя предполага провеждането на серия спортни събития между двете страни.

“Първият успешен опит бе приятелският мач на Аржентина с националния тим на Обединените Арабски Емирства точно преди началото на Световното първенство. Двете страни продължават плановете си да засилят връзките си, като ще се играе финалът за Суперкупата на Аржентина в Абу Даби на 20 януари 2023 (петък)”, се казва в изявление на федерацията.

През октомври Бока стана шампион, а миналия месец Расинг Клуб спечели Купата на шампионите.