Ман Сити е на осминафинал след скромна победа над Олимпиакос
"Гражданите" са с пълен актив от 12 точки, спечелиха визитата днес с 1:0

Манчестър Сити се класира за осминафиналите на Шампионска лига след успех с 1:0 като гост на Олимпиакос.

„Гражданите“ доминираха в двубоя, но не стигаха лесно до положения пред противниковата врата.

Домакините се бранеха успешно до 36-ата минута, когато защитният им вал се пропука и англичаните поведоха. Рахийм Стърлинг бе изведен отляво, след което направи техничен пас за Фил Фодън, който стреля точно за 0:1.

След почивката статуковото се запази, като отново тимът на Пеп Гуардиола владееше инициативата, като атаките на Сити ставаха все по-опасни.

Вратарят на Олимпиакос направи няколко добри спасявания, а малко преди края на редовното време Фортунис направи сериозен пропуск, с който лиши своя тим от точката.

Така Манчестър Сити е с пълен актив от 12 точки след 4 мача. Порто е втори с 6 точки, а Олимпиакос е с 3, докато Олимпик Марсилия има три загуби до момента.