Ман Сити не успя да пречупи Тотнъм в зрелищен мач на “Етихад”
"Гражданите" и "шпорите" сътвориха спектакъл с шест гола!

Манчестър Сити и Тотнъм не се победиха в един от най-интересните двубои от 14-ия кръг в английската Висша лига.

Двата тима завършиха при зрелищно равенство 3:3 в мача помежду си, който се проведе на “Етихад”.

В 6-ата минута “шпорите” поведоха в резултата след светкавична контраатака, която завърши с попадение на Хюн-Мин Сон.

Радостта на гостите обаче не продължи дълго, тъй като Сон този път се превърна в антигерой и си отбеляза автогол в 8-ата минута.

В 13-ата минута Ерлинг Холанд се отчете с голям пропуск от изгодно положение, а в 29-ата минута изстрел на Жереми Доку се отклони в гредата.

Все пак обратът се случи в 31-ата минута. Тогава Фил Фодън се разписа след асистенция на Хулиан Алварес.

Футболистите на Тотнъм се върнаха в двубоя в 69-ата минута, когато Джовани Ло Селсо отбеляза с удар от дистанция.

Домакините обаче не бяха казали последната си дума в срещата и в 81-ата минута Джак Грийлиш вкара, но Деян Кулушевски в 90-ата минута оформи равенството на таблото – 3:3.

В следващия кръг Манчестър Сити ще се изправи срещу Астън Вила, докато Тотнъм ще приеме Уест Хем.

Манчестър Сити – Тотнъм (3:3)

0:1 Хюн-Мин Сон (6`)

1:1 Хюн-Мин Сон (9`) (автогол)

2:1 Фил Фодън (31`)

2:2 Джовани Ло Селсо (69`)

3:2 Джак Грийлиш (81`)

3:3 Деян Кулушевски (90`)

Стартовите състави на двата тима:

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Родри, Мануел Аканджи, Фил Фодън, Хулиан Алварес, Бернардо Силва, Жереми Доку, Ерлинг Халанд

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Тотнъм: Гулиелмо Викарио, Педро Поро, Емерсон Роял, Бен Дейвис, Дестини Удоджи, Ив Бисума, Джовани Ло Селсо, Бренан Джонсън, Деян Кулушевски, Браян Хил, Хюн-Мин Сон