Ман Сити разгроми Борнемут и излезе начело във Висшата лига
Жереми Доку и Бернардо Силва вкараха по 2 попадения за "гражданите"

Шампионът Манчестър Сити постигна разгромна победа с 6:1 срещу Борнемут на своя стадион ‘Етихад’ в двубой от 11-ия кръг на Висшата лига. Белгийският национал Жереми Доку блесна с две попадения за “гражданите” през първото полувреме.

Победата изстреля тима на Пеп Гуардиола на върха в класирането с актив от 27 точки – на една пред Тотнъм, който има мач по-малко. “Гражданите” постигнаха деветата си победа през сезона, като вече са вкарали 28 гола във Висшата лига.

Ман Сити имаше трудности до първия гол в мача с Борнемут. В 30-ата минута Жереми Доку даде аванс на “небесносините” с прецизно изпълнение. Португалският ас в състава на Гуардиола – Бернардо Силва, удвои аванса на своя тим три минути по-късно. В 37-ата минута Жереми Доку вкара втория си гол в мача за 3:0.

Фил Фоудън записа името си сред голмайсторите в 64-ата миута. Луис Синистера върна един гол за “черешките” десет минути след това.

В 83-ата минута Бернардо Силва отбеляза второто си попадение в срещата за 5:1, а малко след това Нейтън Аке оформи крайния резултат 6:1 в полза на “гражданите”.

В драматичен двубой от програмата на Премиър Лийг днес, тимът на Брентфорд надви Уест Хем с 3:2 у дома. Съставът на Шефилд Юнайтед пък записа първата си победа за сезона, след като надви Уулвърхемптън с 2:1 пред своите фенове.