Манчестър Юнайтед взе глътка въздух с обрат над Брентфорд
"Дяволите" отново измъчиха феновете си, но взеха трите точки срещу "червено-черните"

Манчестър Юнайтед успя да вземе много важни три точки при домакинството си на Брентфорд във Висшата лига, макар и след обрат. “Червените дяволи” победиха с 2:1 и за момента отнеха част от напрежението върху бъдещето на Ерик Тен Хаг. Юнайтед вече има 8 точки на 13-то място в класирането, докато съперникът им днес е с 10 точки две места по-напред.

“Червените дяволи” пропуснаха добра възможност в 34-ата минута, когато Кристиан Ериксен се озова сам в наказателното поле, но прати топката над вратата. Малко по-късно Алехандро Гарначо и Расмус Хойлунд показаха добри взаимодействия около границата на наказателното поле, но не успяха да създадат сериозна опасност за вратаря на Брентфорд.

Брентфорд успя да открие резултата в края на първото полувреме, когато Итън Пинок вкара след центриране на Микел Дамсгор, правейки резултата 0:1.

Втората част започна силно за Манчестър Юнайтед и те бързо изравниха. В 48-ата минута Алехандро Гарначо вкара за 1:1 след хубаво центриране на Маркъс Рашфорд, което аржентинецът засече с прецизен удар.

След изравнителния гол, Манчестър Юнайтед продължи да бъде активен. Каземиро и Бруно Фернандеш също имаха добри възможности, а Гарначо и Хойлунд продължаваха да създават проблеми на защитата на Брентфорд. В 63-ата минута Хойлунд осъществи пълния обрат за Манчестър Юнайтед. След брилянтна асистенция на Фернандеш, датчанинът се озова сам срещу вратаря Флекен и хладнокръвно реализира за 2:1.