Манчестър Юнайтед започна годината с успех на “Олд Трафорд”
"Червените дяволи" се наложиха с 2:1 над Астън Вила и се изравниха по точки с лидера Ливърпул

Манчестър Юнайтед стартира 2021 година с победа с 2:1 над Астън Вила в среща от 17-ия кръг на Висшата лига. Така тимът на Оле Гунар Солскяер се изравни по точки (33т.) с лидера Ливърпул, но мърсисайдци остават на първата позиция заради по-добрата си голова разлика. Астън Вила остава пети с 26 точки. „Червените дяволи“ спечелиха днешния двубой благодарение на попадения на Марсиал (40) и Бруно Фернандеш от дузпа (61), точен за гостите пък беше Бъртранд Траоре в 58-ата.

Антони Марсиал опита удар от линията на наказателното поле, но прати покрай вратата в 11-ата минута, а две по-късно Макгин не успя да преодолее Де Хеа и вратарят на домакините изби в корнер.

Пропусната от Пол Погба топка попадна във Фред в 16-ата минута, бразилецът пробва силен удар извън наказателното поле, но пресили и кълбото мина над напречната греда.

Пол Погба отправи неточен удав в 24-ата, а Бруно Фернандеш не намери целта с технично изпълнение в 37-ата.

Домакините показаха по-добра игра през първото полувреме и заслужено поведоха пет минути преди края на редовното време. Уан-Бисака центрира отдясно, а Марсиал успя между двама да насочи с глава в мрежата за 1:0.

След почивката Астън Вила вдигна оборотите, като гостите направиха няколко добри атаки, за да се стигне до 58-ата минута, когато Грийлиш центрира отляво, Дъглас Луис пропусна кълбото, а Траоре на далечната греда вкара изравнителния гол.

„Червените дяволи“ обаче бързо си върнаха преднината. Дъглас Луис фаулира Погба в пеналта, реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка, като решението на съдията не беше променено и след проверка с ВАР, а в 61-ата Бруно Фернандеш реализира от бялата точка.

В 73-ата Погба направи сериозен пропуск от отлична позиция, а две по-късно Уоткинс стреля неточно с глава от линията на вратарското поле.

Бруно Фернандеш отправи опасен удар извън наказателното поле, вратарят на Вила Мартинес успя да отклони, топката се отби в напречната греда и излезе в корнер.

Темпото остана високо до последния съдийски сигнал, но без да паднат нови голове и „червенит дяволи“ се поздравиха с трите точки в първия си двубой от календарната година.