Марица отнесе Спартак в малкото пловдивско дерби
Черноморец (Бургас) пък постигна успех над Севлиево с 3:1

Очаквания за оспорвано дерби в Пловдив за Купата имаше, но такова не се получи. На стадион “Пловдив” Марица разнебити Спартак (Пловдив) в локалния сблъсък с 5:0 и се класира за 1/16-финалите на турнира.

Попов откри още в 8-ата минута, а след това последва хеттрик на Марчев, който се разписа в 12-ата, 18-ата и 40-ата минути на мача. За крайното 0:5 точен бе Трифонов в 85-ата минута.

В другата среща от днешният ден в турнира за купата Черноморец (Бургас) се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на България, след като постигна победа с 3:1 при визитата си на Севлиево.

Макавеев откри за домакините в 61-ата минута, но след това гостите обърнаха. Влезлите като смени Патев и Иванов се разписаха в 63-ата и 74-ата минути за пълния обрат. Новото попълнение Мартин Петков – Гривата също записа името си сред голмайсторите в 93-ата минута на мача.

“Акулите” продължават със своята положителна серия без загуба, която датира от доста време насам.