Световните шампиони от Аржентина стартираха доста трудно в квалификациите за Световното първенство през 2026 година, където ще трябва да защитават титлата си. “Гаучосите” надделяха с минималното 1:0 срещу Еквадор в домакинството си от първия кръг. Двубоят се изигра на стадион “Монументал” в Буенос Айрес, а герой за домакините отново бе вездесъщият Лионел Меси, който отбеляза единственото попадение в 78-ата минута.
Аржентина бе по-активният отбор, който повече търсеше гола, но създаде доста малко реални опасности пред вратата на съперника. В 14-ата минута изстрел на Меси мина покрай вратата. След това в самият край на първата част Лаутаро Мартинес се озова на добра позиция, но и неговият изстрел не намери целта.
И второто полувреме продължи в същия дух. В 57-ата минута домакините имаха нова възможност, но този път Николас Таляфико стреля над напречната греда. Така мачът вървеше към нулево реми, но в 78-ата минута геният на Меси се прояви за пореден път. Нападателят на Интер Маями изпълни безупречно един фаул пред наказателното поле и закова топката във вратата, като не остави шанс за реакция на вратаря Ернан Галиндес, който само изгледа как топката се оплита в мрежата му.
До края на мача световните шампиони можеха и да добавят втори гол, но Анхел ди Мария пропиля добра възможност, шутирайки встрани от вратата, а в добавеното време Есекиел Паласиос тества рефлексите на Галиндес, който се прояви с блестяща намеса и опази вратата си.
Все пак Аржентина успя да постигне своето и записа първи три точки в актива си. Следващият мач на тима е гостуване на Боливия на 12 септември. Еквадор пък може да съжалява, че не измъкна нещо от този мач, като си тръгва с наведена глава преди домакинството си на Уругвай на 13 септември.
Футболната класика Англия срещу Аржентина определя втория финалист на Мондиал 2026
Още един рекорд, който Лионел Меси счупи на Световното първенство
Аржентина с невероятния Лео Меси е фаворит да елиминира Египет на Световното 
