Минчев донесе важна победа за Спарта (Прага)
Спарта (Прага) има шансове да стане шампион на Чехия, а този гол на Минчев бе с много голяма стойност

Българският национал Мартин Минчев отбеляза победното попадение в полза на Спарта (Прага) за успеха с 1:0 в гостуването срещу Сигма Оломоуц в среща от 31-ия кръг в първенството на Чехия. Той беше точен в 26-ата минута с изстрел извън наказателното поле.

За 22-годишният централен нападател това бе пети гол през настоящия шампионат. В 52-ата минута на двубоя Минчев получи жълт картон заради неспортсменска проява.

Бившият футболист на Черно море започна като титуляр в мача и остана на терена до 70-ата минута, когато беше заменен от Кристоф Данек.

33-кратният шампион Спарта Прага се намира на първо място в класирането с актив от 71 точки. Славия Прага е на пет точки след Спарта, но е изиграл един двубой по-малко.