Минимална победа доближи Кюстендил до лидера Марек
Александър Александров донесе трите точки за Кюстендил в мача с Рилски спортист

Отборът на Кюстендил спечели с 1:0 домакинския си мач на Рилски спортист в среща от 14-ия кръг на Югозападната трета лига. Единственият гол в двубоя отбеляза Александър Александров в самия край на първото полувреме. След успеха Кюстендил е с 32 точки, на три от лидера Марек (Дупница). Рилски спортист остава девети с 18 точки.

Малко преди почивката вратарят на Кюстендил направи ключова намеса и опази суха мрежа. Играч на Рилски спортист засече с глава центриране отдясно, но Марио Кирев с класна проява изби.

Мартин Газиев изпълни добре фаул в 43-ата, но стражът на гостите Слави Петров се намеси добре.

Две по-късно Виктор Александров проби отдясно и центрира за непокрития Александър Александров, който насочи добре с глава за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме Иван Тренчев не успя да върне Рилски спортист в мача.

Последваха силни минути за отбора на Кюстендил, който доминираше на терена, но така и не стигна до втори гол до последния съдийски сигнал.

Кюстендил: 1. Марио Кирев, 22. Адриян Бачовски, 9. Александър Александров, 5. Боян Стойнев, 77. Виктор Мицаков, 8. Виктор Анастасов, 44. Джейхан Зайденов, 87. Евгени Гроздин, 7. Кирил Вълов, 19. Росен Йорданов, 10. Мартин Газиев

Рилски спортист: 1. Слави Петров, 4. Виктор Колев, 8. Тихомир Крумов, 9. Александър Иванов, 10. Ивайло Захариев, 11. Цветан Митев, 13. Петър Рогозански, 15. Денис Бучев, 21. Динко Динев, 22. Иван Тренчев, 23. Александър Златков.