Mиньор се срина в Добрич, сякаш се сбогува с мечтата за промоция
Добруджа сътвори пълен обрат след два късни гола на Яя Соу

Миньор (Перник) загуби с 2:3 при визитата на Добруджа в двубой от предпоследния 37-и кръг във Втора лига и направи шансовете си да спечели промоция за елита съвсем минимални.

Съставът, предвождан от Христо Янев, е пети 60 точки, две по-малко от заемащия четвърта позиция Етър, който обаче е с мач по-малко. Тимът от Добрич е 11-ти с 45.

Миньор излезе напред в средата на първото полувреме, когато точен беше Борис Тютюков. Добруджа изравни в 73-ата минута след гол на Адриан Димитров, но съвсем скоро след това Веселин Васев възстанови аванса на перничани.

Пълният обрат стана факт в заключителните акорди на срещата, когато с дубъл се отличи Яя Соу. Особено зрелищно беше неговото второ попадение, реализирано със странична ножица.