Младежките национали сломиха Казахстан за девет минути
Младите "лъвове" записаха победа с 3:1 във втория си мач от турнира

Младежкият национален отбор по футбол на България записа победа и във втория си мач на Анталия Къп 21, след като се наложи с 3:1 над Казахстан. В първия си двубой от турнира „лъвовете“ на Александър Димитров изоставаха с 0:1 срещу Украйна, но стигнаха до пълен обрат с 2:1 след попадения на Доминик Янков и Филип Кръстев. Съпреник на България в третия мач ще бъде Словакия.

В днешния сблъсък с Казахстан младите „лъвове“ изковаха успеха за по-малко от десет минути през втората част. В 51-ата Владимир Николов открадна топката от вратаря на съперника и откри резултата. Седем по-късно Димитър Тонев удвои, а в 60-ата отново халфът на Ботев Пловдив бе точен за 3:0.

Казахстанците върнаха един гол в 81-ата след точно изпълнена дузпа, но нямаха сили да стигнат до повече. В края на срещата родните национали останаха с човек по-малко, след като Денислав Ангелов получи пресилен втори жълт картон.

България U21 – Казахстан U21 3:1
1:0 Николов (51)
2:0 Тонев (58)
3:0 Тонев (60)
3:1 (81-дузпа)