Младок носи първа победа за Левски в контролите с фамозен гол
Мартин Петков вкара великолепно попадение при победата с 1:0 над Подбескидзе

Левски се наложи с 1:0 над Подбескидзе в контрола играна в хърватския град Поре. Единственият гол в двубоя отбеляза Мартин Петков през първото полувреме. Припомняме, че първата проверка на българския тим в Хърватия завърши със загуба с 1:2 от Домжале.

Във втората минута на днешната контрола вратарят на поляците Пескович трябваше да показва уменията си след изстрел на Робърта, а малко по-късно стражът на „сините“ Микулич успя да отрази удар на Билински, който излизаше сам срещу него.

В 22-ата минута 18-годишният Мартин Петков вкара красив гол със странична ножица след центриране на Найденов.

Микулич отново се намеси добре след опасна атака на Подбескидзе в 32-ата.

В началото на втората част Здравко Димитров пропусна да удвои аванса на „сините“.

Удар на Мартин Петков в 56-ата беше избит с крак от вратаря, а няколко минути по-късно Ребин Сулака направи своя дебют за Левски. Заедно с иракчанина в игра се появиха каращият проби Анте Върчилак, Александров, Славчев, Юруков и Стивън Петков.

В заключителните минути Ники Михайлов, който смени Микулич след почивката, спаси удар от дистанция, а малко след това шут на Робърта беше отразен от вратаря на поляците. В края на двубоя нидерландежът отстъпи мястото си на Валери Божинов.

В добавеното време Николай Михайлов спаси дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сулака, запазвайки аванса на “сините”.