Мойс Кийн блесна с два гола при първия успех на ПСЖ в ШЛ
Лошата новина за парижани е контузията на Неймар

Френският гранд ПСЖ записа първа победа в групите на Шампионска лига този сезон, след като спечели с 2:0 визитата си на Истанбул Башакшехир. Погледите на всички бяха вперени в звездите на парижани Мбапе и Неймар, но в главен герой за „принцовете“ се превърна Мойс Кийн, отбелязвайки и двата гола. Лошата новина за Томас Тухел бе контузията на Неймар преди почивката. ПСЖ вече има 3 точки в актива си, толкова имат и Манчестър Юнайтед и РБ Лайпциг, които играят днес на „Олд Трафорд“.

В 8-ата минута Мбапе направи добър пробив отляво, но не успя да затрудни вратаря на Истанбул ББ с удара си.

Седем по-късно домакините организираха отлична контра, при която малко не достигна на Един Вишча да порази целта след изстрел от около 20 метра.

В 26-ата гостите получиха голям удар, след като бразилецът Неймар напусна терена контузен.

В началото на втората част Мбапе направи превъзходен пас за Сарабия, който от точката за дузпа пресили удара и прати над вратата.

Отлична намеса на Кейлор Навас след изстрел на Вишча в 57-ата запази резултата непроменен.

Гостите откриха в 64-ата, когато след изпълнение на корнер Мойс Кийн остана непокрит и след прецизен удар с глава даде аванс на своя тим.

В 79-ата отбраната на турския тим отново изписна Кийн, който показа за втори път точния си мерник.