Монца сътвори сензационен обрат срещу Фиорентина
Валентин Антов остана на пейката през целия двубой

Монца успя да победи Фиорентина с 3:2 и така продължи победната си серия. Домакините изоставаха с 0:2, но успяха да обърнат нещата в своя полза.

Фиорентина поведе още в 8-ата минута с гол на Кристиан Куаме. Той бе оставен непокрит в наказателното поле при центрирането от ъглов удар на Кристиано Бираги.

В 13-ата минута Рикардо Сапонара отбеляза втория гол за “виолетовите”. Той бе намерен в наказателното поле от чудесния пас на Куаме.

В 26-ата минута обаче Бираги си отбеляза автогол и върна надеждите на Монца.

Домакините достигнаха до изравнително попадение в 43-ата минута, когато Дани Мота се възползва от грешка в защитата на Фиорентина.

В добавеното време на първата част Матео Песина направи обрата за Монца пълен, но попадението му бе отменено заради игра с ръка.

Съдбата обаче се реваншира на Матео Песина и Монца в 59-ата минута, когато италианецът направи обрата пълен след точен изстрел от дузпа.