България обърна Северна Ирландия, Неделев блесна с два гола
Тодор Неделев се превърна в големия герой за "лъвовете".

Отборът на България надви Северна Ирландия с 2:1 в двубой от световните квалификации в група “C”. Гостите поведоха в резултата в 38-ата минута, когато точен бе Конър Уошингтън. В 53-ата минута Тодор Неделев върна равенството на таблото, а само 10 минути по-късно офанзивният футболист на Ботев Пловдив донесе и пълния обрат за “трикольорите”.

Целият мач на Националния стадион “Васил Левски” проследи президентът на България Румен Радев, който беше заедно със своя син. Държавният глава избра да не седне в ложите, а се настини сред хората – в сектор “А”.

България обърна Северна Ирландия, Неделев блесна с два гола 1

Двубоят започна с добра възможност за “лъвовете”, които получиха правото да изпълняват пряк свободен удар. Зад топката застана Тодор Неделев, който отправи добър изстрел, но Бейли Пийкок-Фарел успя да улови кълбото, а впоследствие бе отсъдено и нарушение.

Три минути по-късно гостите осъществиха опасна контраатака, която завърши с удар на Джордан Томсън, но Караджов внимаваше и изби топката.

В 15-ата минута Ивайло Чочев засече с глава центриране от ъглов удар, но топката не намери целта.

Само две минути след това британците имаха два чудесни шанса да поведат в резултата. Първо, Караджов отрази изстрел на Пади Макнеър, а няколко минути по-късно стражът на Арда отрази и удар от близка дистанция с глава на Конър Уошингтън.

В 26-ата минута “трикольорите” организираха добра атака, при която капитанът Кирил Десподов навлезе в наказателното поле, но се засуети и пасът му бе блокиран.

Северна Ирландия нанаесе своя удар по амбициите на домакините в 38-ата минута чрез Конър Уошингтън. Първоначално голът беше отменен заради положение на засада, но след намесата на ВАР попадението беше зачетено.

Секунди преди началото на втората част Радослав Цонев напусна терена, а на негово място влезе Илиан Илиев-младши.

В 53-ата минута България върна равенството на таблото! Илиев-младши намери Тодор Неделев в наказателното поле на гостите, а офанзивният футболист на Ботев Пловдив с майсторски удар матира Бейли Пийкок-Фарел.

Само 10 минути по-късно възпитаниците на Ясен Петров стигнаха до пълния обрат в мача! Кирил Десподов центрира от фланга, а топката стигна до Ивайло Чочев. Халфът предостави топката на автора на първия гол във вратата на британците – Тодор Неделев, а плеймейкърът със страхотен удар с левия крак прониза стража на Северна Ирландия за втори път – 2:1!

В 75-ата минута централният бранител на Специя Петко Христов предотврати сигурен гол във вратата на България, след като се хвърли самопожертвователно и блокира опасния изстрел на Макнеър.

Кирил Десподов стреля опасно в добавеното време на мача, но коженото кълбо премина на сантиметри от гредата на Бейли Пийкок-Фарел.

До края на двубоя не се стигна до нови по-сериозни положения за нови попадения и така България успя да завоюва победата на “Васил Левски” – 2:1.