Лудогорец не остави шансове на Мура и вече гледа към Олимпиакос
Българският шампион ще премери сили с гръцкия гранд в третия квалификационен кръг на ШЛ.

Отборът на Лудогорец надви тима на Мура с 3:1 в мач-реванш от втория квалификационен кръг от Шампионската лига.

Следващият опонент на “орлите” се явява гръцкият колос Олимпиакос, който отстрани Нефтчи Баку по-рано днес с общ резултат 2:0.

Двубоят на стадион „Хювефарма Арена” започна ударно, като още в 4-ата минута резултатът беше открит в полза на българския шампион. След центриране отдясно, Каули пропусна топката за връхлитащия на скорост Пиерос Сотириу, който с хубав удар матира Обрадович.

Въпреки първоначалния шок, отборът на Мура успя да се съвземе. В 25-ата минута гостите регистрираха първия си точен изстрел, който Кахлина предотврати, избивайки в корнер.

Няколко секунди по-късно гредата спаси Лудогорец след балонно центриране, което падна точно над нея.

В 29-ата минута Михаел Клепач отправи опасен удар, но топката премина над вратата.

До края на първата част “орлите” имаха по-чистите положение в двубоя, но до нов гол така и не се стигна.

Лудогорец не остави шансове на Мура и вече гледа към Олимпиакос 1

Темпото през втората част спадна, но българският шампион продължаваше да бъде по-активният на терена.

Изненадващо обаче в 64-ата минута Мура стигна до изравняване в резултата. След добра комбинация на гостите и остър пас по земя, кълбото стигна до Томи Хорват, който не остави шансове на Кахлина.

Лудогорец натисна газта и беше близо до излизането отново напред в резултата в 80-ата минута, когато Каули напредна с топка в крака в наказателното поле на гостите и пусна подаване за Елвис Ману. Нидерландецът отправи изстрел към вратата на Обрадович, който бе изчистен от голлинията от футболист на Мура.

Въпреки това Ману успя да се реваншира по най-добрия начин и две минути по-късно Каули повтори упражнението, пускайки прецизно подаване към нападателя, който този път не сгреши на полуопразнената врата и реализира.

В самия край на двубоя падна и третото попадение във вратата на словенците. Гостите се впуснаха в масирани атаки, при което се откриха големи празни пространства пред “орлите”. Лудогорец успя да стартира опасна контраатака и Каули с техничен изстрел оформи крайното 3:1.

Лудогорец: 71. Кахлина, 22. Икоко, 30. Пластун, 24. Вердон, 3. Недялков, 95. Каули, 8. Гонсалвеш, 7. Сантана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 37. Текпетей

старши треньор: Валдас Дамбраускас

Мура: 69. Обрадович, 30. Горенц, 9. Марушко, 21. Карничник, 23. Щурм, 20. Хорват, 8. Бобичанец, 10. Коутер, 11. Коус, 2. Чипот, 47. Клепач

старши треньор: Анте Шимунджа

Стадион: “Хювефарма Арена”, Разград

съдия: Марко Ди Бело