Надал крачи смело към 14-ия си триумф на Ролан Гарос
Матадора изгуби сет срещу Шварцман, но все пак стигна до класиране на 1/2-финалите в Париж

Фаворитът в тазгодишното издание на Ролан Гарос Рафаел Надал продължава похода си към рекордна 14-а титла в Париж, след като на 1/4-финалите победи аржентинеца Диего Шварцман с 3:1 сета (6:3, 4:6, 6:4, 6:0) за близо три часа игра.

Надал започна добре мача и спечели първия сет спокойно с 6:3.

След това обаче допусна пробив в втория гейм на втория сет и изостана с 0:3. След това изравни за 4:4, но нов пробив в десетия гейм помогна на Шварцман да изравни сетовете. В третия сет Надал отново беше притиснат до стената и изоставаше с 3:4, но стабилизира играта си и взе девет поредни гейма, за да спечели мача с четвърти сет на нула.

На полуфиналите испанецът очаква победителя от другия 1/4-финал между Новак Джокович и Матео Беретини.