Наполи приземи Аталанта и влезе в Топ 3
Тимът на Дженаро Гатузо разби с 4:1 лидера в класирането

Лидерът в Серия „А“ Аталанта допусна тежка загуба с 1:4 при визитата си на Наполи в двубой от 4-ия кръг на Серия „А“.

Домакините убиха интригата още през първата част, вкарвайки четири безответни гола.

Ървинг Лозано разпечата вратата на „бергамаските“ в 23-ата след асистенция на Ди Лоренцо, а само четири по-късно мексиканецът огорчи за втори път гостите.

Мощеб удар от дистанция на Политано в 30-ата направи резултата класически, а Виктор Осимен покачи на 4:0 в 43-ата.

Наполи свали темпото след почивката и логичното се случи в 63-ата, когато Кристиан Ромеро намали изоставането на Аталанта.

Гостите обаче нямаха възможност да стигнат дори до частичен обрат. Така тимът на Дженаро Гатузо нанесе първа загуба на Аталанта от началото на сезона. Наполи вече е трети с 8 точки, а Аталанта сдаде първото място заради по-лоша голова разлика от Милан, който гостува днес от 19:00 часа на Интер.