Наполи разби Лече като гост
Наполи постигна убедителна победа над Лече като гост с 4:0 в мач от седмия кръг на Серия А.

Наполи постигна убедителна победа над Лече като гост с 4:0 в мач от седмия кръг на Серия А. Шампионите поведоха в резултата още в 16-ата минута чрез норвежеца Лео Остигор, който се възползва от асистенция на Зиелински.

През втората част за шампионите се разписа и таранът Виктор Осимен, който има проблеми в клуба заради видео, в което бе осмян. То изтече в профила на Наполи в Тик-Ток, което бе изтрито по-късно. Заговори се, че нигерийският голмайстор може да направи трансфер в Реал Мадрид още през януари, а агентът му не изключи възможността да съдят италианския клуб.

Последните две попадения паднаха в самия край на мача, като точни бяха Джанлука Гаетано и Матео Политано от дузпа.

С успеха Наполи се изкачи на трето място в класирането с точка зад миланските Интер и Милан, но и с мач повече. Добре представящият се до момента Лече вече е на седма позизиция.