Нефтчи показа зъби срещу Олимпиакос, но загуби първия мач
Гърците взеха минимален аванс преди реванша на 28 юли

Олимпиакос стигна до трудна победа с 1:0 над Нефтчи (Баку) в първия двубой от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Гърците срещнаха сериозна съпротива в домакинския си мач и взеха минимален аванс преди реванша на 28 юли.

Единственото попадение в мача отбеляза Мади Камара в 29-ата минута след асистенция на Валбуена.

Срещата бе изпълнена с груби нарушения, а реферът показа и два червени картона. В 43-ата минута голмайсторът за домакините Камара бе изгонен след грубо влизане в противников футболист. Мерт Челик от гостуващия тим също видя червения цвят в 63-ата минута.

Азерите имаха няколко добри възможности да стигнат до равенство в мача, но стражът на домакините Константинос Цолакис успя с добри намеси да запази суха мрежа.

Припомняме, че ако Лудогорец отстрани Мура, то ще срещне победителя точно от тази двойка.