Неймар се отчете с асистенция при дебюта си за Ал Хилал
Неймар влезе като резерва през втората част и се отчете с асистенция за попадението на Малком в 83-ата минута.

Бразилската звезда Неймар дебютира за новия си клуб Ал Хилал при победата с 6:1 над Рияд в мач от 6-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Другите голове за успеха вкараха Александър Митрович (30-та минута от дузпа), Ясер Ал-Шахрани (45-та минута), Насър Ал-Даусари (68-ма минута) и Салем Ал-Даусари, който отбеляза два гола в 87-а минута и добавеното време на мача.  Единственото попадение за Рияд отбеляза Али Ал-Закан.

Ал-Хилал има актив от 16 точки и се върна на първото място в първенството на Саудитска Арабия. Рияд е на 16-о място във временното класиране с 4 точки.