Непримирим Академик грабна исторически първи бронз в НБЛ
Пловдивчани победиха със само три точки разлика сред драма в Ботевград

Академик (Пловдив) успя да спечели бронзовите медали в Националната баскетболна лига през този сезон, след като в решителен трети мач в Ботевград днес, победи Балкан с 87:84.

В предишните два мача отборите си размениха по един успех и затова битката влезе в решителна трета среща.

В началото баскетболистите на Йовица Арсич поведоха с 10:5, но гостите изравниха за 15:15. Те имаха и възможност дори да поведат, но сбъркаха в последната си атака и след кош на Божидар Аврамов, след десет минути игра Балкан бе напред със 17:15.

През втората част на два пъти Академик успяваше да поведе, но за кратко, като на почивката тимът на Йовица Арсич имаше минимален аванс – 34:33.

Балкан започна много по-добре след паузата и се измъкваше на 6-7 точки преднина. След тройка на Мартин Сотиров в самия край на частта, преди заключителния период гостите вече имаха предимство при 60:58.

След това последваха нови серии от обрати, а две минути и половина преди сирената резултатът отново бе равен – 72:72.  Гостите обаче записаха 7:0 в следващите минути и водеха със 79:72. Балкан отново опита да заличи пасива си, но този път Академик удържа водачеството си до последно.