Назон и Морено точни за Червените

ЦСКА София се изкачи на втора позиция във временното класиране на Първа лига след вяла победа с 2:1 над Пирин (Благоевград).

Червените, в чийто стартова единайсеторка намери място новото попълнение Жираир Шагоян, събраха актив от 25 точки, една по-малко от временния лидер ЦСКА 1948, като тимът от “Българска армия” е игра два мача по-малко.

Селекцията на Саша Илич излезе напред в резулата в 19-ата минута, когато след скоростна акция се стигна до дузпа – Станислав Шопов изведе в коридор Браян Морено, който изпревари Янко Георгиев, а след това последва нарушение.

Иво Андреев без колебание посочи бялата точка, а Дюкенс Назон не сгреши с удара си от бялата точка – 1:0.

Само четири минути по-късно Морено удвои преднината на ЦСКА с майсторски диаггонален удар, като асистенцията този път бе дело на Назон.

Пирин обаче отказа да се предаде и натисна педала на газта. Най-напред Станислав Костов затрудни максимално Димитър Евтимов с удара си с глава, а в 26-ата минута Иван Тасев бе точен, за да съкрати изоставането.

И след почивката “орлетата” организираха няколко атаки срещу безидейния си съперник, но така и не съумяха да стигнат до изравнителен гол.

В следващия кръг ЦСКА гостува на шампиона Лудогорец, а Пирин, който остана на 14-а позиция във временното класиране, посреща Берое.

ЦСКА СОФИЯ – ПИРИН 2:1 (2:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Дюкенс Назон (19), 2:0 Браян Морено (23), 2:1 Иван Тасев (26)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет, 23. Жираир Шагоян (Дауда Бамба 74′), 9. Дюкенс Назон (Лазар Туфегджич 62′), 28. Браян Морено

Резерви: 1. Густаво Бусато, 20. Йоан Бауренски, 13. Галин Минков, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Дауда Бамба

Старши треньор: Саша Илич

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов (Славчо Шоколаров 58′), 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 31. Красимир Станоев (Мартин Смоленски 16′), 5. Николай Бодуров (к), 17. Радослав Цонев, 29. Станислав Костов (Преслав Йорданов 78′), 45. Христофор Хубчев (Петър Занев 78′), 20. Чебраилс Макрецкис

Резерва: 12. Максим Ковальов, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 10. Славчо Шоколаров, 23. Казуки Такахаши, 25. Илиан Костов

Старши треньор: Красимир Петров