Нов Червен триумф на “Армията” – ЦСКА е на крачка от групите

Уверен ЦСКА София продължи победния си рейд в Лига Европа, постигайки комфортен успех с 3:1 над представителя на Фарьорските острови Б36 Торсхавн, за да се класира за плейофите на прага на групите във втората по сила континентална надпревара.

Нов Червен триумф на "Армията" - ЦСКА е на крачка от групите 1

Точни за Червените бяха Али Соу и Георги Йомов преди почивката, както и появилият се по-късно в игра Жул Кейта.

Статистиците побързаха да отбележат, че ЦСКА успява да отстрани три съперника поред за първи път от 31 години насам. В плейофите съперник на Армейците най-вероятно ще бъде швейцарският Базел, който още в началото на дуела си с Анортозис (Фамагуста) взе солиден аванс от два гола.

Домакините овладяха инициативата още в самото начало и заслужено излязоха напред в средата на първата част – Юнус Санкаре получи топката на границата на наказателното поле., продължи към непокрития Али Соу, който пък умело реализира – 1:0.

Дейният Йомов дублира аванса на Червените седем минути преди антракта с остър диагонален шут.

В 61-ата минута Пингел от гостите открадна топката от Вальо Антов и Юрген Матей и успя да преодолее Бусато, за да върне своите в мача. Надеждите на гостите все пак не се задържаха дълго.

Точка в спора сложи Кейта, който замени Йомов и по-малко от четвърт час по-късно оформи крайния резултат, разписвайки във втори пореден мач.

ЦСКА СОФИЯ- Б36 ТOРСХАВН 3:1 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Али Соу (27); 2:0 Георги Йомов (38), 2:1 Пингел (61), 3:1 Жул Кейта (83)
Жълти картони: Жеферсон (ЦСКА), Ниелсен (Б36)

Състави:
ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов-К, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон Телес (61 – 20. Тиаго Родригес) , 13. Юнус Санкаре, 30. Георги Йомов (69 – 14. Жул Кейта) , 8. Греъм Кери, 22. Али Соу
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 7. Енрике Рафаел, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 14. Жул Кейта, 20. Тиаго Родригес, 23. Ахмед Ахмедов
Треньор: Стамен Белчев

Б36 Торсхавн: 16. Хансен, 12. Мелемгаард, 2. Ериксен-К, 13. Е. Якобсен, 11. Хайнесен, 3. Якобсен (68′ – 20. Йохансен), 24. Самуелсен (59′ – 17. Агнарсон), 6. Нилсен (59′ – 8. Радосавлевич), Пржбълски, 22. Пингел, 7. Фредериксберг
Резерви: 1. Хенце, 4. В. Петерсен, 8. Радосавлевич, 17. Агнарсон, 18. Томсен, 20. Йохансен, 21. Якубсен
Треньор: Якоб А Борг