Всеотдаен Загорец сътвори забележителен обрат за драматична победа с 2:1 над непобедимия до този момент във Втора лига Хебър в среща от предварителния кръг в турнира за Купата на България.

Стадионът в Нова Загора отново бе познатата непревземаема крепост, като тимът на Мирослав Миндев записа домакински мач номер 41 без загуба!

Новозагорска феерия озари Тракия - Загорец сломи и Хебър 1

Тодор Чаворски изведе гостите от Пазарджик напред в резултата след осем минути игра, но настъпателният Загорец нямаше никакво намерение да развява бялото знаме.

Постепенно новозагорци овладяха инициативата и на свой ред организираха няколко хубави атаки, повечето преминали през Иван Стоянов. При една от тях, три минути преди почивката находчивият Димитър Видев изравни с глава след центриране отдясно.

И след подновяването на играта ансамбълът на Миндев, от чиито редици липсваха половин дузина основни играчи, сред които опитните Евгени Караманов и Коста Янев, беше по-настъпателен и на няколко пъти пропусна да прониже вратата на гостите.

Справедливостта все пак възтържествува в заключителните акорди на дуела, когато след центриране от свободен удар от десния фланг Ивелин Иванов се оказа в точния момент на точното място, за да хвърли в делириум възторжената публика на стадион “Загорец”.

Последният съдийски сигнал на Владимир Вълков взриви атмосферата, като победителите бяха изпратени с оглушителни скандирания и аплодисменти.

В първия кръг на турнира Загорец ще е домакин не на друг, а на носителя на трофея Локомотив (Пловдив).

ЗАГОРЕЦ – ХЕБЪР 2:1 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Тодор Чаворски (8), 1:1 Димитър Видев (42), 2:1 Ивелин Иванов (90)

ЗАГОРЕЦ: 90. Иван Стоянов Стоянов, 20. Александър Хардалов, 11. Явор Иванов, 14. Хайри Мехмед, 19. Николай Янков, 15. Кристиян Славов, 6. Ивелин Иванов, 22. Иван Стоянов Иванов, 10. Димитър Видев, 8. Денислав Атанасов, 5. Ангел Костов (резерви: 12. Господинов, 7. Пламен Иванов, 9. Милен Митев, 21. Коста Янев, 4. Иван Петров, 23. Добромир Димитров, 99. Георги Георгиев)

ХЕБЪР: 1. Дебърлиев, 22. Тодоров, 39. Хаджиев, 23. Папазов, 26. Вълчинов, 10. Илиев, 19. Каракашев, 88. Лазаров, 77. Хамдиев, 11. Тодоров, 99. Чаворски (резерви: 95. Любенов, 6. Божуркин, 24. Тонев, 16. Дишков, 20. Пехливанов, 17. Димитров, 7. Законов)