Обрати, късни голове и победа на Пирин в дербито с Миньор
"Орлетата" спечелиха с 3:2, след като изоставаха с гол до 90-ата минута

Пирин (Благоевград) и Миньор (Перник) сътвориха истинско голово зрелище изпълнено с обрати на старта на 10-ия кръг във Втора лига. „Орлетата“ спечелиха с 3:2 двубоя, като до 90-ата минута изоставаха с един гол.

Домакините поведоха в резултата още в 9-ата минута. Добър пробив на Красимир Станоев приключи с центриране по земя, а Станислав Манолев с точен удар разпечата вратата на „чуковете“.

Гостите върнаха паритета малко преди почивката. В 41-ата Антон Славчев засече с глава центриране, вратарят Руберто успя да парира, но при добавката Славчев бе точен за 1:1.

Благоевградчани бяха много близо до ново попадение в началото на втората част – Павлин Челиков опита да изчисти топката при центриране на Айна, но за малко да си вкара автогол. За късмет на Миньор кълбото срещна страничната греда.

„Чуковете“ направиха обрата пълен в 60-ата минута, когато Иван Вълчанов прати топката в наказателното поле, а Антон Славчев реализира втория си гол в мача.

Голмайсторът на гостите Антон Славчев извърши нарушение в наказателното поле малко преди края на редовното време и реферът Георги Кабаков отсъди дузпа, която Преслав Йорданов изпълни точно в 90-ата минута.

Драмата стана пълна в добавеното време (90+5), когато Преслав Йорданов донесе успеха за домакините с втория си гол за крайното 3:2.