Олимпия удари десет от Лудогорец на “Стожице” и елиминира “орлите”
Разградчани се сбогуваха с мечтата си да влязат в групите на ШЛ и през този сезон.

Олимпия Любляна продължава към третия квалификационен кръг в Шампионската лига, след като елиминира Лудогорец с общ резултат 3:2.

Както е известно, първият мач, състоял се на “Хювефарма Арена” в Разград, завърши при равенство 1:1, но в реванша, провел се на “Стожице” пред близо 10 000 зрители, “орлите” на Ивайло Петев “рухнаха” след загуба с 1:2 и ще се задоволят с продължаване във втория по сила европейски клубен турнир – Лига Европа.

Първото попадение в срещата падна в 15-ата минута, когато “орлите” получиха правото да изпълняват пряк свободен удар от добра позиция. С изпълнението се нагърби фланговият нападател Кирил Десподов, който с невероятен изстрел не остави никакви шансове на Матевж Видовшек.

Радостта на играчите на Лудогорец обаче не продължи много дълго, тъй като три минути по-късно Олимпия възстанови равенството, когато Тими Елшник се разписа от близко разстояние след изпълнение на пряк свободен удар, след като беше забравен от защитниците на Лудогорец на далечната греда.

В 58-ата минута капитанът на гостите Кирил Десподов отбеляза, но голът му не бе зачетен заради положение на засада. Страничният рефер вдигна високо флага си, а главният съдия обяви, че попадението не е валидно.

Разградчани останаха в намален състав в 82-ата минута. Тогава Сон си позволи да удари без топка Руи Педро, а Кристиян Дингерт не се поколеба и му показа директен червен картон.

В самия край на редовното време играчите на Лудогорец подхванаха бърза контраатака. Кирил Десподов напредна с топка в крака и предостави пас към Спас Делев, който стреля от дистанция, но нямаше късмет, след като кълбото се отби в гредата.

Олимпия успя да оформи пълния обрат в срещата в добавеното време – 92-ата минута, когато след центриране от ъглов удар точен бе Тими Елшник.

Драмата на “Стожице” обаче бе пълна. В самия край на двубоя Лудогорец получи правото да изпълнява дузпа, която съдията първоначално подмина, но после отсъди чрез ВАР. Зад бялата точка застана Кирил Десподов, който обаче пропусна да се разпише и така “орлите” отпаднаха от Шампионската лига.

По този начин Олимпия ще играе с победителя от двойката Жалгирис (Литва)/ Галатасарай (Турция) в третия квалификационен кръг на ШЛ, а Лудогорец ще се изправи в третия кръг на Лига Европа срещу загубилия от двойката Динамо Загреб (Хърватия) – Астана (Казахстан).

Снимка: startphoto.bg

Олимпия Любляна – Лудогорец (2:1)

0:1 Кирил Десподов (15′)

1:1 Тими Елшник (18′)

2:1 Тими Елшник (90+2)

Съставите на двата тима:

Олимпия Любляна: 69. Матевж Видовшек, 2. Жорже Силва, 3. Давид Суалее, 9. Мустафа Нукич, 10. Тими Елшник – (к), 14. Марсел Ратник, 16. Ахмет Мухамедбегович, 19. Свит Сешлар, 21. Иван Посавец, 34. Агустин Дофо, 99. Руи Педро

Резерви: 22. Денис Пинтол, 31. Жан Маурисио, 6. Матео Караматич, 11. Саар Федида, 15. Марко Ристич, 17. Адмир Бристрич, 20. Неманя Мотика, 26. Вал Янкович, 33. Неманя Гаврич, 37. Педро Лукас, 43. Алжаш Крефл, 77. Алдин Якупович

Треньор: Жоао Енрикеш

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 22. Франко Русо, 44. Марсел Хайстер, 64. Доминик Янков, 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонзалвеш, 37. Бърнард Текпетей, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов – (к)

Резерви: 12. Симон Слуга, 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак фон Витри, 20. Густаво Нонато, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев