Осасуна изненада Атлетик Билбао и влезе в топ 7 на Испания
Баските допуснаха поредна грешка в битката за евротурнирите

Отборът на Осасуна надделя на Атлетик Билбао с 2:0 и измести тима от 7-ата позиция в Ла Лига, която дава право на участие в Лигата на Конференциите през следващия сезон. Осасуна обаче има равен брой точки с Атлетик, което означава, че те нямат право на грешка до края на сезона.

Осасуна поведе в резултата в 50-ата минута. Точен бе опитният нападател Анте Будимир, който отбеляза красиво попадение с глава.

Второто попадение бе дело на Торо. Той се възползва от настанала суматоха в наказателното поле на гостите след изпълнение на пряк свободен удар в 77-ата минута на двубоя.

Атлетик Билбао имаше шанс да се бори и за участие в Лига Европа през следващия сезон, но допусна поражения от Севиля, Бетис и Виляреал, които изпратиха тима в борбата за Лигата на Конференциите. Сега обаче възпитаниците на Ернесто Валверде са напът да се провалят и в тази си задача.