Гръцкият ПАОК се класира на плейофите в Шампионска лига, след като постигна домакински успех с 2:1 над португалския Бенфика. Всичките три гола бяха отбелязани през второто полувреме, като “черно-белите” създадоха по-малко шансове за гол, но в крайна сметка ликуват.

Димитрис Джианулис откри резултата за домакините в 63-ата минута, а дванадесет по-късно Андреа Живкович вкара второ попадение за гръцкия вицешампион. Почетното попадение за лисабонските “орли” отбеляза Рафа Силва в добавеното време.

Успехът бе втори пореден за ПАОК в ШЛ, след като в миналия кръг те надвиха с 3:1 турския гранд Бешикташ. “Черно-белите” ще очакват жребия за плейофите, докато Бенфика ще се бори за влизане в групите на Шампионска лига.

В по-ранния двубой от Шампионска лига днес, Динамо Киев резервира мястото си на плейофите след успех с 2:0 над АЗ Алкмаар.