Доскорошното бижу в атаката на Черно море Мартин Минчев записа първите си минути в чешкото първенство, дебютирайки за първия тим на Спарта (Прага) при победата с 3:1 над Злин в среща от четвъртия кръг.

Българският национал, който прикова вниманието върху себе си със силни изяви в някои контролни срещи, се появи на терена в 75-тата минута, заменяйки Матей Ханоушек.

Гостите от Злин поведоха в резултата в средата на първата част, но Спарта успя да възстанови паритета малко след подновяването на играта.

В началото на втората част Злин остана с 10 души на терена, след като гамбиецът Ламин Джаво получи червен картон.

Натискът на пражани се засили след влизането на Минчев и закономерното се случи в заключителните акорди на двубоя. Злин си отбеляза автогол в 88-мата минута, а в добавеното време Лукаш Юлиш оформи крайното 3:1.

Спарта продължава да оглавява временното класиране с максимален актив от 12 точки. В следващия кръг пражани са домакини на Словачко.