Италия надви Северна Ирландия и тръгна с победа в квалификациите
"Скуадра адзура" вкара два гола и доигра срещата през второто полувреме

Фаворитът в нашата група С в квалификациите за Световното първенство 2022 Италия не срещна трудности и очаквано победи с 2:0 Северна Ирландия.

Мачът започна активно за домакините и още в 14-та минута Берарди откри. Нападателят на Сасуоло беше намерен с перфектен прехвърлящ пас от Алесандро Флоренци и изстреля топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата.

В 20-та минута Емерсон пропиля отличен шанс от няколко метра с глава. Все пак в 39-та Италия удвои аванса си. Чиро Имобиле проби по изключителен начин през цялата защита в бяло и матира Байли Пийкок-Фарел с отличен изстрел.

След почивката срещата беше много по-безинтересна за наблюдаване, като Италия задържаше топката и просто изчакваше мачът да приключи, а гостите нямаха сили да притиснат “адзурите” и да стигнат до нещо по-добро от загуба с 0:2.

Така Италия ще отпътува към България за гостуването си в София в добро настроение, а Северна Ирландия ще играе контрола със САЩ, тъй като почива в следващия кръг.