Петко Христов не влезе в игра при драматична загуба на Специя
Бившият футболист на Левски Мехди Бурабия се появи на терена за домакините в 75-ата минута.

Отборът на Специя, където се подвизава българският национал Петко Христов, отстъпи драматично в домакинството си на Фиорентина с 1:2 в среща от 25-ия кръг на Серия “А”.

Родният защитник остана на пейката за “орлите” и не се появи в игра срещу бившия си клуб.

Гостите можеха да поведат в резултата още в 16-ата минута, когато получиха правото да изпълняват удар от бялата точка, но изстрелът на Кшищоф Пьонтек се отклони в гредата.

Все пак нападателят на Фиорентина се реваншира за пропуска малко преди края на първото полувреме, когато получи хубав пас от Юсеф Малех и този път не сбърка, давайки аванс на своя тим.

В 74-ата минута Специя върна равенството на таблото с попадение на резервата Кевин Агудело, но в 89-ата минута Софиан Амрабат с хубав удар извън наказателното поле донесе успеха на “виолетовите”.

По този начин Фиорентина заема 8-ата позиция във временното класиране на Серия “А” с актив от 39 точки, докато Специя е на 14-ото място с 26 пункта.