Подемът на Спартак продължава, Соколите вече са втори

Победният рейд на Спартак (Варна) в Североизточната Трета лига продължи с комфортен успех с 3:0 над Септември (Тервел) в петия кръг на надпреварата.

Категоричната победа изстреля Соколите на втора позиция във временното класиране с 10 точки, само две зад лидера Светкавица (Търговище).

Варненци овладяха инициативата още в началото, но Анте Бачков шутира неточно отблизо, а Янчо Андреев разтресе гредата.

Неизбежното стана факт малко преди почивката, когато капитанът Янаки Смирнов порази целта с глава след изкушаващо центриране на появилия се за първи път сред стартовите единайсет Михаил Михайлов,

Спартак унищожи интригата в двубоя четвърт час преди края с нов гол с глава. Негов автор стана Мартин Паскалев, а асистенцията бе дело на Венцислав Гурков.

Крайният резултат бе оформен от Андреев, оплел топката в мрежата на гостите със зрелищен удар.

Минути преди началото на срещата шефът на Зоналния съвет на Българския футболен съюз – Варна – Георги Мирчев, връчи плакет и сребърна значка на БФС на Пламен Ганев, за когото това беше последен мач като делегат.

Ръководството на Спартак пък награди с плакет бившия спонсор и член на ръководството на клуба от 80-те и 90-те години на миналия век Бойчо Боев по случай неговия 75-годишен юбилей.

В следващия кръг предстои очаквания с огромен интерес дуел между водача в класирането Светкавица и Спартак. Двубоят е на 20 септември от 17.00 часа.